نورهای متفاوت ال ای دی کاربردهای متفاوت دارند:

نورهای متفاوت ال ای دی کاربردهای متفاوت دارند:
نور قرمز؛
نور مادون قرمز برای خارجی‌ترین لایه پوست یعنی اپیدرم استفاده می‌شود. وقتی که این نور بر پوست ساطع می‌شود اپیدرم آن را جذب کرده و سپس باعث تحریک پروتئین‌های کلاژن می‌شود.
از لحاظ علمی کلاژن به این معنی است که پوست نرم‌تر و شاداب‌تری خواهید داشت و همینطور می‌تواند باعث کاهش ایجاد خطوط و چین و چروک روی پوست شود.
نور آبی:

در ال‌ ای‌ دی درمانی با نور آبی، روی غدد سباسه تمرکز می‌شود، این غدد که با عنوان غدد چربی پوست شناخته می‌شوند در زیر فولیکول‌های مو قرار دارند.
غدد سباسه برای چربی‌رسانی به پوست و مو ضروری هستند و از خشکی آن‌ها جلوگیری می‌کنند. البته این غدد می‌توانند بیش فعال شده و موجب پوستی چرب و ایجاد آکنه شوند.
از لحاظ علمی نور آبی می‌تواند روی این غدد تأثیر گذاشته و از میزان فعالیت آن‌ها بکاهد، در این صورت شما شاهد کم شدن جوش‌های آکنه‌ای خود خواهید بود. نور آبی همچنین می‌تواند باکتری‌های ایجاد‌کننده آکنه در زیر پوست را نابود کرده و به درمان جوش‌های آکنه‌ای شدید از جمله کیست‌ها و گره‌ها کمک کند.
نور آبی اغلب به همراه نور قرمز به منظور کمک به درمان آکنه، کاهش جای زخم و بهبود التهاب استفاده می‌شود. براساس تحقیقی در سال ۲۰۱۸ بر روی حیوانات مشخص شد که، نور آبی می‌تواند باعث بهبود سوختگی‌های درجه سه پوست نیز شود.
درمان کلینیکی
هر جلسه درمان با ال‌ ای‌ دی حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد که احتمالاً روند درمانی تا ۱۰ جلسه را به دنبال داشته باشد. البته تعداد جلسات به این بستگی دارد که به دنبال چه نتایجی از کار هستید. برخی مواقع باید مستقیماً زیر نور دراز بکشید، اما در برخی کلینیک‌ها از قلم‌های تزریق‌کننده نور بر روی پوست استفاده می‌کنند. انتخاب نحوه انجام درمان به کلینیک و نواحی از بدن که قرار است درمان شوند بستگی دارد.دکتر هومان حسینی

پوست، مو و زیبایی

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس لطفا کلیک کنید